Štyri slovenské projekty sa zúčastnia Slovak Pop Up Film Residency

Štyri slovenské projekty sa zúčastnia Slovak Pop Up Film Residency
9. mája 2021

V máji privíta Pop Up Film Residency ďalšie tri projekty slovenských celovečerných filmov v rámci špeciálnej Pop Up Film Residency Visegrad. Program sa po vynútenej prestávke znovu rozbehol minulý mesiac.

Rezidenčný program otvorený pre filmy v štádiu vývoja hosti od 10. – 31. mája 2021 filmárov z Českej republiky, Maďarska a Poľska, spolu s ktorými mentori Helen Beltrame-Linné, Dénes Nagy a Michal Oleszczyk skonzultujú aj tri slovenské projekty: Miškov svet (Daniel Rihák, Ján Štiffel).Aká si mi krásna(Jakub Medvecký), Všetko bude fajn (Hannah Espia-Farbová).

Spolu s celovečerným debutom Kids (Gregor Valentovič) konzultovaným v rámci aprílovej rezidencie v spolupráci so Semaine de la Critique Cannes – NEXT STEP tak Pop Up Film Residency tento mesiac skonzultuje štyri slovenské projekty.

Miškov svet
scenár a réžia: Daniel Rihák
scenár: Ján Štiffel
Miško má 12 rokov a je ukážkový miništrant v Smržanoch, dedinke na východnom Slovensku. Jeho  bezstarostný život naruší klebeta – po dedine sa rozšíri, že je teplý.
Mentor: Dénes Nagy

Aká si mi krásna
scenár: Jakub Medvecký
Coming of age s westernovým pôdorysom, inšpirovaná skutočnými udalosťami – podvodmi s eurodotáciami na pôdu na východnom Slovensku. Aká si mi krásna je tiež o generácii, ktorá si nachádza vlastnú cestu a vlastné názory nezávisle od sveta ich rodičov.
Mentor: Helen Beltram-Linné

Všetko bude fajn
scenár a réžia: Hannah Espia-Farbová
Ella a Lukáš sa zoznámia na filmovom festivale v Manile. Ella prichádza za Lukášom na Slovensko, kde sa zoznamuje s jeho rodinou, priateľmi. Chce si splniť svoj sen a napísať vlastný scenár, no postupne objavuje zmeny, ktoré jej nový život prináša.
Mentor: Michal Oleszczyk

Kids
scenár a réžia: Gregor Valentovič
Dávid, Maja, Hana a Bažo majú 27 rokov a sú kamoši na život od základnej školy. Nerozlučné kvarteto sa však rozpadá, ako si každý z nich nachádza vlastný život. Keď sa aj Maja zamiluje a odíde, Dávid sa ocitne v úplne novej situácii – je sám a musí nájsť svoju vlastnú cestu, ktorá je možno predsa len iná od jeho hetero kamarátov.
Mentor: Olmo Omerzu

Partnermi Pop Up Film Visegrad sú MFKF Friss Hús Budapest, MFDF Ji.hlava a MFF New Horizons
Pop Up Film Residency Visegrad je realizovaný s finančnou podporou Vyšehradského fondu, Audiovizuálneho fonduGoethe-Institut Bratislava.