7,50 
Nie je na sklade
r. Zuzana Liová, Slovensko, Česká republika, 2011, far., 100 min.
Verzia pre tlač
Zdieľam:

Anotácia

Imrich buduje svoj vlastný životný sen – stavia dom pre svoju mladšiu dcéru Evu a očakáva, že tým navždy upevní ich rodinné puto. Na rodinnom dvore stoja rozostavané domy dva - ten prvý mal patriť Evinej sestre Jane, ktorá sa však otcovi vzoprela a Imrich ju za to z ich rodinného života vytesnil. Eva, pekné dievča na prahu dospelosti, sníva len o tom, že po maturite konečne opustí „väzenie dokonalého domova“ a slovenské malomesto a vydá sa spoznávať svet. Ťažko nesie otcove starosvetské názory a jeho prístup k matke a sestre, chodí poza školu, tajne sa stretáva so sestrou a jej rodinou, brigáduje a robí všetko preto, aby mohla čo najskôr „vypadnúť“. Nečakane jej cestu skríži nový muž, starší a ženatý Jakuba, do jej života pribudne ďalšie tajomstvo. Čoskoro však všetky tajomstvá vyplávajú na povrch a otec s dcérou sa musia rozhodnúť, akým smerom sa budú ďalej uberať ich životy.
Dom je celovečerný debut mladej slovenskej scenáristky a režisérky Zuzany Liovej. V svetovej premiére bol uvedený na prestížnom Medzinárodnom filmovom festivale Berlinale 2011, v sekcii Fórum, venovanej mladým talentom, ako prvý film slovenského tvorcu po 20 rokoch. Odvtedy film úspešne cestuje po mnohých ďalších festivaloch vo svete.

Scenár a réžia:
Zuzana Liová
Kamera:
Juraj Chlpík, Jan Baset Střítežský
Hudba:
Walter Kraft
Strih:
Anna Johnson Ryndová
Hrajú:
Miroslav Krobot (Imrich, v slovenskom znení Ľubomír Paulovič), Judit Bárdos (Eva), Taťjana Medvecká, (Viera, v slovenskom znení Táňa Radeva), Marián Mitaš (Jakub), Marek Geišberg (Milan), Lucia Jašková (Jana), Ester Kadlecová Geislerová (Hana, v slovenskom znení Ela Lehotská), Ivan Romančík (Karol), Jana Oľhová (Milanova matka), Attila Mokos (kňaz)

Technické informácie

Audio:
DD 5.1
Titulky:
SLOVENSKÉ / ENGLISH / FRANÇAIS / ITALIANO /
Formát obrazu:
16:9
Celková minutáž:
100 min.
Bonusy:
trailer, medzinárodný trailer, making of, fotogaléria, ocenenia
Copyright:
© 2011 Fog´n´Desire Films s.r.o., Samastinor a.s., Česká televize, RTVS, Sokol Kollar spol. s.r.o.
Vydanie DVD finančne podporil:
AVF