Muž so zajačími ušami vo svetovej premiére na 36. FF Varšava

Muž so zajačími ušami vo svetovej premiére na 36. FF Varšava
9. októbra 2020

Medzinárodný filmový festival Varšava dnes zahajuje 36. ročník (9. – 18. 10. 2020), i napriek súčasne nestabilnej pandemickej situácii sa koná i fyzicky pod heslom „Dodržujeme rozostupy, nosíme rúška a ideme do kina“. V programe predstaví aj 5 dlhometrážnych slovenských filmov vrátane svetovej premiéry filmu Muž so zajačími ušami.

V Medzinárodnej súťaži sa bude o cenu uchádzať koprodukčný film Modelár (r. Petr Zelenka) a dlhoočakávaný film Martina Šulíka Muž so zajačími ušami, ktorého hlavným hrdinom je spisovateľ, šesťdesiatnik, ktorému sa v jednom momente začne v každodenných situáciách zjavovať muž so zajačími ušami.

V druhej súťažnej sekcii Competition 1-2, ktorá je určená exkluzívne prvým dvom režisérskym dlhometrážnym počinom, nájdeme divácky mimoriadne úspešný politický triler Sviňa (r. Mariana Čengel Solčanská, Rudolf Biermann), ktorý vstúpil do kín vo februári a okamžite sa zaradil do skupiny najnavštevovanejších slovenských filmov.

V nesúťažnej sekcii Special screenings nás zastúpia minoritné koprodukčné filmy Bourák (r. Ondřej Trojan) a čierno-biely historický film Bohdana Slámu Krajina ve stínu.

Web: https://wff.pl/en/

Súvisiace správy:

2019: Dve medzinárodné premiéry vo Varšave!
2018: Pripravení súťažiť na Filmovom festivale Varšava
2017: Na filmovom festivale vo Varšave súťaží krátky 39 týždňov, 6 dní
2016: Varšavský festival aj so slovenskými filmami
2015: Varšava plná slovenských premiér