Slovenské filmy na Febiofeste 2024

Slovenské filmy na Febiofeste 2024
15. marca 2024

Medzinárodný filmový festival Febiofest Bratislava (13. – 19. 3. 2024) počas svojho 31. ročníka uvedie 14 filmov, mnohé z nich v slovenskej premiére.

Patria medzi ne aj štyri slovenské koprodukcie, ktoré budú súperiť v súťažnej sekcii celovečerných filmov V strede Európy: dve české – Manželia Stodolovci (r. Petr Hátle), Chýbanie (r. Štěpán Pech), islandsko-francúzska koprodukcia Samota (r. Ninna Pálmadóttir), a jedna maďarská – Vysvetlenie na všetko (r. Gábor Reisz), snímka, ktorá si minulý rok z Benátok odniesla hlavnú cenu zo sekcie Orizzonti.
V sekcii Filmy mimo súťaž sa tento rok ocitla koprodukcia Sucho (r. Bohdan Sláma), ktorá odpremiéruje v pondelok večer po odovzdavní cien Bratislava Industry Days Works in Progress.

V súťažnej sekcii krátkych filmov V strede Európy sa predstavia Oči plné piesku (r. Juraj Janiš), Konštanta – rozlúčka s bytom (r. Paula Ďurinová), Swaggiest of the Swaggiest (r. Martina Buchelová, Debora Pastirčáková) a Tapping Black Boots (r. Christian Wellbo, Kaoru Furuko).

Sekcia Filmový kabinet deťom prinesie bohatý program pre najmenších aj projekcie Krížom krážom (r. Nina Rybárová, Tomáš Rybár), Zuza v záhradách (r. Lucie Sunková) a Jama (r. Markéta Smolíková Kubátová).

Portfólio posledný deň doplní aj krátkometrážna snímka Jara Vojteka 168, po ktorej bude nasledovať diskusia a klasický film Stanislava Barabáša Zvony pre bosých (CS, 1965).

Viac info: https://febiofest.sk/