Slovenská delegácia na Sunny Side of the Doc

Slovenská delegácia na Sunny Side of the Doc
18. júna 2021

Medzinárodný filmový trh pre dokumentárny film Sunny Side of the Doc je tento rok zameraný aj na kinematografiu strednej a východnej Európy. Jeho online vydania sa od 21. do 24. júna 2021 zúčastní päť slovenských projektov.

Štyri slovenské projekty absolvujú vďaka matchmakingu individuálne stretnutia so zástupcami sales agentov. Sú medzi nimi Dežo Hoffmann – fotograf Beatles, ktorý v produkcii Trigon Production režijne pripravuje Patrik Lančarič, Hranice vernosti režisérky Diany Fabiánovej, ktorý vzniká v spoločnosti Arina, ďalej film Katedrála Denisa Dobrovodu zo spoločnosti Kolsa Films SK a film Šťastný človek režisérky Sone Gyárfáš Lutherovej, ktorý produkuje Azyl Production.

Na podporu prezentácie slovenskej kinematografie sa počas podujatia uskutočnia i ďalšie aktivity. Jednou z nich bude účasť na panelovej diskusii pod názvom Stretnutie so stredo- a východoeurópskou delegáciou (Meet the Central & Eastern European Delegation), ktorej cieľom je predstaviť producentské prostredie a možnosti koprodukovania s krajinami regiónu, teda aj Slovenska. Slovenskou reprezentantkou v diskusii bude producentka Silvia Panáková.

Slovenský filmový ústav zároveň bude mať na podujatí virtuálny pavilón, kde môžu záujemcovia nájsť informácie o slovenských filmoch, filmovom prostredí a o SFÚ, rovnako budú mať možnosť spojiť sa s našimi účastníkmi trhu.

Počas filmového trhu Sunny Side of the Doc sa uskutoční i prvý z troch workshopov programu Ex Oriente Film určeného na vývoj dokumentárnych projektov. Za slovenskú kinematografiu sa ho zúčastnia tvorcovia pripravovaného filmu Pokiaľ ja žijem, ktorý v réžii Romana Ďuriša realizuje spoločnosť Bright Sight Pictures.

Slovensko-českú delegáciu na trhu Sunny Side of the Doc organizuje SFÚ v spolupráci s českou Asociáciou producentov v audiovízii a Inštitútom dokumentárneho filmu.

Zdroj: Tlačová správa SFÚ (16. jún 2021)